Yhdistyksen hallituksen valitsevat ASY:n jäsenet. Uusia hallituksen jäseniä äänestetään kevätkokouksissa. Oletko kiinnostunut luottamustehtävästä Suomen Autismikirjon Yhdistyksessä? Liity jäseneksi ja asetu ehdolle!

Suomen Autismikirjon Yhdistyksen hallitus

ASY:n hallituksen varsinaiset jäsenet 3.5.2020 alkaen

Heta Pukki, puheenjohtaja

Ari Hietikko, varapuheenjohtaja

Jan-Mikael Fredriksson, sihteeri

Annikka Suoninen, taloudenhoitaja

Minja-Tiina Kaistinen

Janne Nevalainen

Teemu Wettenhovi

Hallituksessa on lisäksi neljä varajäsentä

heta.pukki@asy.fi, puheenjohtaja@asy.fi

ari.hietikko@asy.fi

janne.fredriksson@asy.fi, sihteeri@asy.fi

annikka.suoninen@asy.fi, taloudenhoitaja@asy.fi

minja-tiina.kaistinen@asy.fi

janne.nevalainen@asy.fi

teemu.wettenhovi@asy.fi